Michal Maroši

Michal Maroši se narodil roku 1978 a od té doby se vypracoval na jednu z nejdůležitějších postav globální MTB scény. Od roku 1998, kdy vyhrál evropský šampionát v dual slalomu, závodí jako profirider a kolo se stává největší a nejdůležitější součástí jeho života.

Od té doby neustále posouvá level mountainbikingu. Byl vůbec prvním Čechem, který dostal pozvánku na zimní X-Games, čtyřikrát závodil na kultovní akci Red Bull Rampage i na Siemens Mobile Snow King, kde jel rychlostí 100 km/h v ledovém korytě, a dvakrát se na svém biku dostal 1 km pod zem v rámci Red Bull Race Down to the Middle of the Earth. Také zkusil jako první v Evropě bungee jumping na kole a mnoho dalších šíleností. Řadu let působil v RSP 4X teamu, který patřil k nejlepším teamům na světě.

Kromě závodění se Michal věnuje i designu tratí, parků a natáčení videí. Každý biker zná legendární řadu DVD MND (3 díly Marosana Never Dies a In Chlast We Trust). Byl vybrán jako hlavní jezdec do úspěšného snímku Signatures a jiných projektů. V jeho hlavě vznikl i nápad uspořádat mezinárodní
akci Pumpriders, kde se pod jeho záštitou jel v létě 2012 závod Red Bull Pump Riders. Michal pořádá i nejrůznější závodně kulturní akce jako Under the Bridge, Špindl Opening, MRSN Kemps, Japan a Chinese DH a na konci každé sezóny uspořádá nekonečný MTB nářez Marosana End of the Season!

Kromě kola působí i v jiných oblastech, jako je například longboard či motocross. V rámci Marosana end of the season se odjel např MX Eliminátor. Nápad na uspořádání  longboardcrossového závodu Red Bull Feel The Wheel, který se v Česku jel již popáté a je světovou raritou, je jeho dítě. Jeho projekty vždy posouvaly hranice různých sportovních odvětví. Nyní funguje jako gravity ikona MTB a aktivně se podílí na různých projektech a stále má závodní srdce.

Filip Majkus

Filip Majkus se narodil v roce 1986 v Plzni, vyrůstal v Karlových Varech a jeho vztah k akčním sportům se začal utvářet zhruba kolem roku 2000 ve snowparku Neklid v Krušných horách. Filip zde dlouhé roky působil jako shaper, později působil několik let jako manažer snowparku.

V roce 2011 se poprvé posadil do bagru, první zkušenosti získával při výstavbě zasněžovacích systémů, později v německu jako strojník ve výstavbě silnic. Zlom přišel v roce 2016, kdy začal pracovat pro firmu Schneestern, která  do roku 2019 reprezentovala brand Velosolution pro německý a rakouský trh. Zde se podílel na výstavbě mnoha pumptracků a dalších bike sportovišť.  Postupně se vypracoval až na pozici projekt manažera. Filip zároveň od roku 2014 spolupracuje s firmou Gravity Logic Inc., celosvětovým leaderem v oblasti rozvoje a výstavby bikeparků.

Vstup na český a slovenský trh se značkou Schneestern byl pro Filipa logický krok, ke kterému se schylovalo již delší dobu. Rozhodnutí padlo ve chvíli, kdy ho s nabídkou spolupráce oslovil Michal Maroši. Bylo to někdy na začátku zimy 2018/19 kdy začali uvažovat o zpřístupnění produktů Schneestern na český trh. Jejich společná firma MAROSANA WORXXX s.r.o. tak reprezentuje značku Schneestern a nabízí prvotřídní asfaltové pumptracky světového střihu, dirtparky, skill centra a další bike orientovaná sportoviště. Ve spolupráci s Gravity Logic Inc pak nabízí kompletní servis, poradenství a výstavbu bikeparků a trailů.